راهنمای استفاده از دایرکتوری الفبالیب

دایرکتوری واکنشگرای تدبیرسرا| قابل مشاهد در تمامی دستگاه ها

1- منوی اصلی :

این منو ، شامل موارد" خانه" ، " لیست کامل پیوندها " ، تماس با ما " ، " جستجو " و کتابخانه مجازی الفبا " می باشد:

- " خانه" :با کلیک بر روی آن دایرکتوری به وضعیت اولیه و پیش فرض برمی گردد.

- "لیست کامل پیوندها " : در صورت قرار گرفتن نشانگر بر روی آن کشویی باز می شود که با عبارت " به ترتیب جدید ترین ها " و " بترتیب الفبا" و انتخاب هر کدام، لیست کلیه پیوندهای موجود در دایرکتوری را در اختیار قرار می دهد.

- "تماس با ما" : با قرار دادن نشانگر بر روی آن کشویی باز می شود که شامل این موارد است: " گزارش لینک خراب " ( برای گزارش دادن  لینکهای ناقص و خراب)، "معرفی لینک جدید" ( برای لینک مورد نظر شما که به دایرکتوری اضافه شود) و " مشخصات تماس ( که روشهای تماس را برای سایر موارد مشخص می سازد).

-" جستجو" : با کلیک بر روی آن امکان جستجو در دایرکتوری فراهم می شود، با وارد کردن کلمه یا عبارت مورد نظر ، کلیه موارد مرتبط با آن مورد لیست می شود؛ در مورد جستجوی واژه های مفرد که می تواند جزئی از واژه بزرگتر باشد، برای جلوگیری از آورده شدن واژه در بردارنده آن واژه ، آن را در داخل "  " قرار دهید. به عنوان مثال در صورتی واژه ((کیان)) وارد شود، مواردی نظیر ((ملکیان))هم درجواب آورده می شود ، اما اگر به صورت " کیان" تایپ شود، فقط واژه ((کیان)) می آید.

2- منوی نوار ابزار ( نارنجی) :

در این منو  ، دسته بندی نهایی پیوندها درج شده است که با کلیک برروی هر کدام ، کلیه پیوندهای مرتبط لیست می شوند، به عنوان مثال، با کلیک بر روی عنوان" مجلات "در نوار ابزار نارنجی ، پیوند کلیه مجلات در ج شده در دایرکتوری آورده می شوند.

3- فهرست مجموعه ها:

در قسمت پایین صفحه اصلی دایرکتوری ، فهرست مجموعه ها قرار دارد که به 4 دسته اصلی تقسیم شده است:

- آثار  دیجیتال  ( شامل آثاری که دارای محتوای دیجیتال می باشند) 

- اشخاص حقیقی

- اشخاص حقوقی 

- سایر

در زیر هر یک از 4 مجموعه فوق ، دسته اصلی و نهایی آورده شده است که در مقابل آن و در پرانتز تعداد پیوندهای موجود در دایرکتوری ثبت شده است. 

با کلیک بر روی هر کدام از موارد، لیست آنها در اختیار قرار می گیرد.

4- جدیدترین ها:

- در پایین فهرست مجموعه ها ، 3 مورد از جدید ترین پیوندهای درج شده در دایرکتوری نمایش داده شده می شود. 

5- پر بازدید ترین ها : 

- در اینجا 3 مورد از پیوندهایی که بیشترین کلیک بر روی آن صورت گرفته نمایش داده میشود.

6- نظر سنجی : 

- به منظور تعامل و استفاده از دیدگاه مخاطبان، یک سئوال ساده برای نظر سنجی قرار داد شده که می توانید در صورت تمایل در آن شرکت کنید. 

7- بازگشت به کتابخانه مجازی الفبا:

- در هنگام استفاده از پایین صفحه دایرکتوری، در سمت چپ و به صورت متحرک، نوار " بازگشت به کتابخانه مجازی الفبا" در دسترس شماست که در صورت تمایل می توانید ازآن استفاده کنید.

8- درج لینک:

- در نوار آبی رنگ، ضمن توضیح، امکان درج لینک مورد نظر شما برای ارسال جهت ثبت در دایرکتوری فراهم گردیده است .

9- گزارش لینک خراب:

- هنگام  کلیک بر روی هر پیوند در زیر نوار سبز سمت چپ، نوار قرمز رنگ " گزارش لینک خراب" نمایش داده شده است که در صورت مواجه شدن  با اشکال ، می توانید از آن برای اطلاع رسانی استفاده کنید.